قالب وردپرس درنا توس
خانه / خبرها / مراسم هشتاد و نهمین سال تولد شاملو در ساری

مراسم هشتاد و نهمین سال تولد شاملو در ساری


برای ارائه گزارشی از فعالیت‌های سایت بامداد ساری پنجشنبه 27 آذر 93 همایشی با حضور اندیشه‌پروران و دیگر دوستان و آشنایان در ساری برگزار شد. همزمانی این برنامه با هشتاد و نهمین سال تولد احمد شاملو سبب شد تا فروشگاه شهر کتاب ساری و جمعیت امداد دانشجویی- مردمی امام علی (ع) شهر ساری با حضور و همیاری خود موجب رونق محفل ما گردند.

 06

13

برنامه با خواندن دسته‌جمعی شعر عشق عمومی شروع شد. گزارشی از فعالیت‌های انجام شده سایت بوسیله خانم بقراط ارائه شد، سپس آقای پاشایی از برنامه‌های پیش رو گفتند و در عین حال با خواندن بخشهایی از کتاب «تهران، خیابان آشیخ هادی»، یاد و خاطره دوست دیرین‌شان را گرامی داشتند.

09

11

خانم عطاریه از تئاتر شورایی سخن گفتند و با همکاری جمعی از حاضرین نمونه‌ای از نحوه اجرای آن را نشان دادند.

05

03

جمعیت امام علی (ع) با اجرای تئاتر پریا بر اساس شعر پریا شاملو با شرکت بچه ‌های کار جمع را مجذوب خود کردند. ویدئو کلیپی که توسط محسن عمادی برای مراسم فرستاده شده بود پخش شد.

01

در لابلای برنامه‌ها، یک گروه موسیقی با حضور ادریس آبی، محسن واحد، سروش رضوانی و عارف آهنگر ترانه‌های یه شب مهتاب، کوچه ها، ماهی و پریا را اجرا کردند که بسیاری با آنها خاطرات فراوان دارند.

12

گوشه ای از سالن به تابلوهای نقاش جوان ساروی، شیما رعیت پرور اختصاص یافته بود. یکی از این تابلوها، پرتره ای از احمد شاملو بود. دوستانی که علاقمند شعرهای شاملو بودند با خواندن آثاری از ایشان ما را در اجرای برنامه‌ یاری رساندند. سایت بامداد ساری با همکاری شهر کتاب ساری با تقدیم لوح فشرده «ترانه آبی» – ساخته محسن عمادی-  به حاضرین، امیدوارند خاطره این برنامه در ذهن مهمانان گرامی باقی بماند.

08

02

درباره‌ی عارف

2 دیدگاه

 1. دمتان گرم ساروی ها.بازهم به شما.آفرین.

 2. سلام به بامداد سلام به پاشائی و سلام به همه دوستداران شاملو :
  بسیار خوشحال شدم ! خوشبختانه این سایت را به صورت اتفاقی دیدم هیچ خبری برای من خوشحال کننده تر از این نیست که محفلی و یاد واره ائی با نام شاملو شاعر شاعران دوران بر گزار شود آن هم در ساری در شهر من ! و من عاشق شاملو متاسفانه بی خبر از همه جا !
  دوستان ارجمند برای همه شما عزیزان دست اندر کار درود و سلام می فرستم و روزگار خوشی را برای تان آرزو می کنم . نام شاملو بر تارک شعر و شعور دوران می درخشد نامش متبرک باد .او هرگز نمرده است صدایش زنده است او صدای هر روزه مردم ایران است ؛ تازه و لطیف ؛ پس به احترامش بر می خیزیم و شعرش را زمزمه می کنیم !
  ترا چه سود فخر به فلک بر فروختن
  هنگامی که
  غبار هر راه لعنت شده نفرینت می کند
  ترا چه سود از باغ و درخت
  که با یاسها به داس سخن گفته ائی
  آنجا که قدم بر نهاده باشی گیاه از رستن تن میزند
  چرا که تو
  تقوای خاک وآب را هر گز باور نداشته ائی
  باش تا نفرین دوزخ از تو چه سازد
  که مادران سیاهپوش
  داغدار زیبا ترین فرزندان آفتاب و باد
  هنوز سر از سجاده ها بر نگرفته اند!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *