قالب وردپرس درنا توس
خانه / یادداشتها / یادداشتی دیگر

یادداشتی دیگر


 یادداشتی دیگر

اسماعیل شکری

همانطور که پیشتر گفتم، بر ما خرده گرفتند برخلاف آنچه که ادعا می‌کنیم «بامداد ساری» سایتی کتاب خوانی برای فارسی خوان ها است – به خاطر پسوند ساری اش بیشتر به ساری وساروی ها میپردازد-. بامدا ساری میشود «بامداد ما» .در عین  اینکه بامداد ساری همچنان پا برجاست و بقول شما ذکر و فکرش  ساری و ساروی  ها. حالادر آستانه ی سه سالگی شدیم : «بامداد ما»  و«بامداد ساری» شد زیرمجموعه ی آن. همان طور که در لوگوی « بامداد ما» نشان داده شده  اکنون صاحب 9 کتاب تقریبا آماده هستیم. باضافه کتاب زبانشناسی از آقای دکتر محمودیان از دانشگاه لوزان  با ترجمه خانم کاملیا کوثری  و زندگی نوشت خانواده ای ساروی به قلم خانم Maryse renar .

تصور میکنم با بضاعت  مالی محدودی که داریم نسبتا موفق بودیم.  وهمه ی  این موفقیت  به همت شما اندیشه پروران عزیز میسر شد. دستتان را میفشاریم و خدا قوتتان دهد. گرچه در این میان  توقع ما بیشتر میشود. حد اقل اینکه نشان دهید که خواندید، پسندیدید یا نپسندیدید. به عنوان مثال، کتابی را درموضوع هنر برای ترجمه انتخاب کردیم اما درعمل متوجه شدیم که خواندن کتاب برای فارسی زبان ها نیاز به اطلاعات بیشتری دارد که متاسفانه به فارسی نداریم. لذا از صرافت ترجمه ی آن گذشتیم و به «بامداد هنر» پرداختیم. حال برای دست اندرکاران سایت این سوال پیش میاید که آیا مطالب ارائه شده کافی است یا لازم است بیشتر بدان بپردازیم. این یادداشت را از سر رفع تکلیف ننوشتم. چطور در گفتگوی دو نفره یا چند نفره  فرصت سخن گفتن به دیگری نمی دهیم  اینجا هم توقع این است که متکلم وحده نباشم  لطفا از ما چنین فرصتی را دریغ کنید.

درباره‌ی عارف

3 دیدگاه

  1. اندیشه پروران و کاربران عزیز. دور و نزدیک، امیدوارم سال نو را با دل خوش آغاز کرده باشید. دلتان همیشه از مهر سبز باد. امیدوارم که در آن «به جز عشق دگر بذر نکارید .»

  2. اسماعیل شکری

    باز هم یادداشتی دیگر.ظاهرا ازجوانان برومندی که یارمان در سایت بامداد ما هستند باید گله بکنم.چرا؟ قرار بود صفحه ای باز بکنند تا کتاب های تازه را معرفی بکنند . ان قدر این ذست و او.ن دست کردند تا اون چیزهایی که روزی روزگاری نو بود کهنه شدواین اخری که که اولین کتاب سایت ما به زیور چاب اراسته شد ومدتی است که درکتاب فروشی ها عرضه میشود .کتاب ریشه های فرزانکی.حتی توی شهرمانهم هست. به جای انکه جشن بگیرند خودشان را به خواب زدند. این را نوشتم شاید سر غیرت بیایند.

  3. اسماعیل شکری

    یادداشتی بر نمایشگاه امسال : ازجمله رویدادهای مهم فرهنگی کشورمان برگزاری نمایشگاه سالیانه ی کتاب تهران است .هرساله میتوان حاصل تلاش سالیانه پدید اورندگان کتاب را در این نمایشگاه دید.ازدید ما اندیشه پروران بامدادما نمایشگاه امسال جلوه ی دیگری دارد. کتاب های جبین بر خاک نه و یک تاریخ جهان درصدشی در نمایشگاه امسال عرضه میشود. در عین حال باید از کتاب دیگری نام برد. ایران درتاریخ جهان . فصلی ازاین کتاب پیش از انتشاررا دربامداد ما دیدیم. امیدواریم که بتوانیم درطی هفته ی کتاب از کتاب های فوق طی مراسمی رونمایی کنیم. با امید دیدار شما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *