قالب وردپرس درنا توس
خانه / درباره اکولوژی

درباره اکولوژی

در این صفحه به مسائل زیست‌محیطی و آگاهی‌بخشی در این‌ زمینه پرداخته می‌شود.  همچنین این صفحه به نگرانی‌های موجود در خصوص بحران‌های محیط زیست‌مان با نگاهی کارشناسانه، جدی‌ و عمیق‌ می‌پردازد.

اکولوژی چیست؟

اکولوژی یا بوم شناسی بررسی روابط متقابل موجودات زنده و محیط زیست آنان است. با این تعریف مختصر می توان ادعا کرد که همه ما بدون اینکه خودمان بدانیم بوم شناس یا اکولوژیست هستیم. یک کوهنورد بهنگام  کوهنوردی وقتی به  بررسی اتفاقاتی (پرواز یک پرنده، شکفتن گلها،و…..) که در کوه بوقوع می پیوندد توجه می نماید. یک کشاورز معمولی یا یک باغدار وقتی رشد و نمو گیاهی که کاشته است را زیر نظر دارد کاری اکولوژیکی انجام می دهند.

 خلاصه کلام:

 کودکی که

 رفته از کاج بلندی بالا، جوجه بردارد از لانه زاغ

هر که از او پرسد

خانه زاغ کجاست؟

و چرا آن بالاست؟

دارد سئوال بوم شناسانه می کند وکار کودک یک بررسی بوم شناسانه دراکولوژی جانوری است. می خواهد بداند زاغ چطور زندکی می کند، چند تا تخم گذاشته ، چه می خورد و…

همکاران این صفحه:

 

 • مریم شکری: دکترای بوم شناسی گیاهی

maryam.mnsafa@gmail.com

 

 • نصرت صفاییان: دکترای اکولوژی عمومی و کاربرد

nosrat.mnsafa@gmail.com

2 دیدگاه

 1. درود به همشهریان فرهنگ دوست و نازنینم به ویژه آقای عسگری پاشایی عزیز. دست مریزاد. به همگی خسته نباشید میگم. رشته من کارشناسی زیست شناسی گیاهی است اما از سال 80فعال محیطزیست، آموزشگر و تسهیلگر هستم. در ساری با دوستان انجمن نگاه سبز (ساری) رو تاسیس کردیم، بعد از 6 سال به تهران رفتم و عضو شورای مرکزی گروه دیده بان کوهستان انجمن کوهنوردان ایران هستم. میتوانم رزومه خود را برایتان ایمیل کنم. خوشحال میشم اگر برای صفحه اکولوژی نیاز به کمکی داشتید، حتما روی کمک یک همشهری حساب کنید. خیلی خوشحال می شوم این بار که به ساری آمدم،در صورت تمایل ملاقات حضوری داشته باشیم.

  • مریم شکری، نصرت ا ... صفاییان

   سرکار خانم مهندس مریم عطاریه
   با سلام و خیر مقدم به بامداد ساری
   از اعلام آمادگی شما جهت همکاری در قسمت بوم شناسی بامداد خوشحال شدیم.
   از شما چه پنهان مدتیست منتظر هستیم در مورد محیط زیست و مسایل مربوط به آن سئوالاتی بیاید که نشان دهنده علاقه جوانان ساری به آموزش این علم باشد. خوشبینانه اینکه شاید نیازی نبوده است.
   اینک که شما در این زمینه دست همکاری به سوی ما دراز کرده اید دست شما را فشرده از شما می خواهیم با طرح سئولات یا موضوعاتی چند جوانان را به میدان بیاورید.
   ضمنا خوشحال می شویم با تلفن 09111566815/ 09111515200
   و یا با پست الکترونیک nosrat.mnsafa@gmail.com
   در صورت ضرورت تماس حاصل فرمایید.
   مراتب سپاسگزاری ما را بپذیرید.
   مریم شکری – نصرت ا … صفاییان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *